Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" használunk honlapunkon. Az oldal használatával Ön beleegyezik a "sütik" használatába.

A projekt célja

 

A projekt célja a Felső-Tisza vízgyűjtő területén az árvízkockázat minimalizálása a gátak és az árterek kritikus szakaszainak feltérképezésével és elemzésével. A cél elérése érdekében kidolgozandó módszertan alkalmazásával az árvízvédelmi szakemberek értékes információkhoz jutnak a döntések meghozatalakor, ez a módszer nemcsak a kockázatot csökkenti nagymértékben, hanem az árvízmegelőzést és -szabályozást is növeli.

A projekt hozzájárul a TO8 1. prioritáshoz, mivel az árvízbiztonságot célozza meg, amely a 4 szomszédos ország közös érdeke. Továbbá a projekt által a Felső-Tisza-vidéki magyar-szlovák-román-ukrán szervezetek és érdekeltek között erősebb határokon átnyúló együttműködés jön létre az árvízkockázat csökkentése érdekében, csökken az emberi egészségre és életre, a környezetre, a kulturális örökségre, a gazdasági tevékenységekre és az infrastruktúrára gyakorolt káros hatások kockázata, és hatékonyabb védekezési intézkedések születhetnek.

A projekt tevékenységeinek helyszíne: A projekt területe a Felső-Tisza-medence. A projekt keretében tervezett mérések a Tisza gátrendszerének különböző kritikus részei mentén valósulnak meg: Magyarország (Nagyhalász–Vencsellő–Buj, Veresmart–Nagyhalász, Zsurk–Veresmart, Szamosbecs–Olcsvaapáti, összesen 48 km között), Ukrajna (között). Badolovo–Vary, Vylok–Tysobyken, összesen 13 km, Szlovákia (a SK‐HU határ mentén, Románia (az UA‐RO határ mentén Máramaros megyében).